16. Lošinjski dani bioetike

Šesnaesta po redu međunarodna znanstveno-kulturna manifestacija Lošinjski dani bioetike održava se od 14. do 17. svibnja 2017. u hotelima “Aurora” i “Vespera” u Malom Lošinju, u organizaciji Hrvatskog filozofskog društva, Hrvatskog bioetičkog društva i Grada Malog Lošinja. Na njoj sudjeluje oko 140 znanstvenika i studenata iz 14 zemalja (Austrija, Bosna i Hercegovina, Brazil, Grčka, Hrvatska, Italija, Kanada, Makedonija, Norveška, Slovenija, Srbija, Turska, Sjedinjene Američke Države, Ujedinjeno Kraljevstvo).

16. Lošinjski dani bioetike obuhvaćaju međunarodni simpozij “Integrativna bioetika i nova epoha” (15.-16. svibnja), studentsku bioetičku radionicu “Pobačaj: politička tema, bioetički problem” (14.-16. svibnja), okrugli stol “Životinjski životi i ljudski zakoni” (17. svibnja) te popratna događanja (predstavljanje recentnih bioetičkih izdanja, Bioetički café, Skupština Hrvatskog Bioetičkog društva).

Suorganizator 16. Lošinjskih dana bioetike je Znanstveni centar izvrsnosti za integrativnu bioetiku, a tradicionalni pokrovitelji manifestacije su Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske te Primorsko-goranska županija.

Na 16. Lošinjskim danima bioetike sudjeluje dvadeset i četvero studenata i studentica te sedam nastavnika i nastavnica s našeg Odsjeka za filozofiju, a Odsjek je također, uz Udruženje studenata filozofije, suorganizator studentske bioetičke radionice “Pobačaj: politička tema, bioetički problem”.

Ovdje se nalazi program skupa, a ovdje možete preuzeti cjelokupnu publikaciju skupa.