Gostujuća predavanja prof. dr. sc. Slađane Ristić Gorgiev o bizantijskoj filozofiji

Sa zadovoljstvom obavješćujemo sve studentice i studente te ostale zainteresirane da će prof. dr. sc. Slađana Ristić Gorgiev (Filozofski fakultet Sveučilišta u Nišu) u sklopu programa CEEPUS gostovati na Odsjeku za filozofiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu od 14. do 20. svibnja 2018., gdje će u sklopu triju kolegija posvećenih grčkoj filozofiji održati ova tri predavanja o grčkoj filozofiji u Byzantiju:

1) “Osnovne karakteristike bizantijske filozofije”, Povijest filozofije II (Igor Mikecin), ponedjeljak, 14. 5., 15.30-17.00, A-101,
2) “Definicije filozofije sv. Ivana Damaščanskoga”, Grčka filozofija II (Ljudevit Fran Ježić), srijeda, 16. 5., 15.30-17.00, A-102,
3) “Gnoseološki problemi u hesihastičkome sporu”, Grčka filozofija II (Marko Tokić), četvrtak, 17. 5., 11.45-13.15, A-101.

Nakon prvoga predavanja slijedi rasprava, a na seminarima uz to i kratak izvorni tekst za ilustraciju teme. Svi su dobrodošli!