Ljetna škola u Grazu 2021. (CEEPUS): poziv studentima za prijavu

Pozivamo studente Odsjeka za filozofiju da se prijave za ljetnu školu pod naslovom “Philosophical bases for interdisciplinary research and the encounter of European societies” na Sveučilištu u Grazu, 12.-18. srpnja 2021. Ljetnu školu organizira i financira mreža “Philosophy and Interdisciplinarity” unutar programa razmjene CEEPUS, čiji je glavni koordinator doc. Ljudevit Fran Ježić, te Sveučilište u Beču, koje predstavlja prof. Daniela Camhy. Ako epidemijski uvjeti dopuste održavanje ljetne škole sredinom srpnja, na njoj će po planu predavati 10ak profesora s fakulteta Srednje i Jugoistočne Europe, a prisustvovati 30ak studenata s partnerskih institucija naše mreže izvan Austrije te mnogi studenti sa Sveučilišta u Grazu. Studentima s našega Odsjeka za filozofiju Austrijski ured za CEEPUS daje stipendiju u iznosu polumjesečne studentske stipendije CEEPUS za Austriju (€ 525,-) koja treba pokriti troškove smještaja i prehrane, a Hrvatski ured za CEEPUS plaća putne troškove u paušalnom iznosu od 300 kuna. Ovisno o količini dobivenih sredstava, na školi će moći sudjelovati 3-8 studenata s našega Odsjeka.
Zainteresirane studente molimo da se čim prije jave doc. Ljudevitu Franu Ježiću (ljfjezic@gmail.com), a najkasnije do kraja ovoga tjedna (22. 11.). U prijavi trebate stojati ime i prezime studenta, godina studija, studijske grupe, i kratko objašnjenje motivacije za prijavu na ljetnu školu.