Poziv za studente Doktorskog studija Filozofija na prijavu za Erasmus+ kombinirani intenzivni program

Pozivamo studente Doktorskog studija Filozofija na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu da se prijave za Erasmus+ kombinirani intenzivni program (Erasmus+ Blended Intensive Programme), odnosno međunarodnu ljetnu školu „Bioethics in Context“, koja će se, na engleskom jeziku, održati u Solunu (Grčka) od 23. do 28. lipnja 2024., te će biti popraćena virtualnom komponentom (e-nastava) nedugo nakon navedene fizičke mobilnosti.

Partneri u ovom programu, čiji će nastavnici i studenti sudjelovati u navedenim aktivnostima, su:

– Sveučilište u Hagenu (Njemačka)

– Aristotelovo sveučilište u Solunu (Grčka)

– Sveučilište u Zagrebu (Hrvatska)

– Kretsko sveučilište (Grčka)

– Sveučilište sv. Klimenta Ohridskog u Sofiji (Bugarska)

– Katoličko privatno sveučilište u Linzu (Austrija)

Osnovne informacije o sadržaju programa, odnosno međunarodne ljetne škole, mogu se pronaći ovdje. (https://www.fernuni-hagen.de/bioethik/Sommerschule-2024.shtml)

Prijaviti se mogu studenti Doktorskog studija Filozofija, koji vladaju engleskim jezikom, a imenovano povjerenstvo odabrat će petero studenata prema kriteriju dosadašnjih postignuća u području bioetike. Odabranim studentima bit će osigurana financijska potpora prema odgovarajućim odredbama. (http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/Suradnja/Medunarodna_razmjena/Erasmus__BIP/6._Tablica_iznosa_za_zivotne_troskove_i_tablica_iznosa_za_putne_troskove.pdf)

Za sudjelovanje u programu dodjeljuju se 4 ECTS boda.

Rok za prijavu je 5. 4. 2024. Prijavu treba poslati na e-mail adresu: hjuric@ffzg.unizg.hr. Prijava treba sadržavati: kratki životopis s popisom objavljenih radova i izlaganja na znanstvenim skupovima (maksimalno dvije stranice) i motivacijsko pismo (maksimalno jedna stranica).

Studenti koji su ranije ostvarili Erasmus+ mobilnost (studijski boravak i/ili stručna praksa) trebaju voditi računa o ograničenju ukupnog trajanja mobilnosti. Sukladno Pravilniku o međunarodnoj mobilnosti Sveučilišta u Zagrebu (čl. 10 st. 2), student može u tijeku studija sudjelovati u mobilnosti više puta s tim da se ukupno trajanje mobilnosti određuje studijskim programom, a ne može biti duže od polovice trajanja određenog studijskog programa. Studenti se nakon informacije o prihvaćanju prijave obavezno javljaju Službi za međunarodnu suradnju (erasmus-studenti@ffzg.unizg.hr) radi uputa u svrhu obveznog priznavanja ECTS bodova. Postupak je potrebno pokrenuti prije početka programa (virtualne i fizičke mobilnosti).