Prijave interesa za studentsku mobilnost u sklopu programa CEEPUS za akad. god. 2024./2025.

U akad. godini 2024./2025. mreža “Philosophy and Interdisciplinarity”, koju koordinira naš Odsjek, programa razmjene CEEPUS obuhvaćat će 26 institucija u 14 europskih država.

Sve studente koji su zainteresirani za studentsku mobilnost u idućoj akademskoj godini na neku od partnerskih institucija u mreži (ali izvan Hrvatske) molimo da se jave do subote 23. prosinca glavnomu koordinatoru mreže izv. prof. Ljudevitu Franu Ježiću na ljfjezic@gmail.com. Moguće je zatražiti i online konzultacije oko prijave za mobilnost. Kratak opis programa i popis institucija u mreži može se na stranicama Odsjeka vidjeti ovdje

Uvjeti za prijavu na mobilnost jesu završena najmanje dva semestra studija i sposobnost sporazumijevanja na jeziku zemlje domaćina ili na engleskome odnosno njemačkome.

U prijavi je potrebno navesti koliko mjeseca bi student htio boraviti na razmjeni i u kojoj kategoriji mobilnosti: 1) student mobility ili 2) short-term student mobility.

Napomena: Studentska mobilnost na kratki rok (“Short-term student mobility”) može trajati 1, 2 ili 3 mjeseca te je namijenjena prvenstveno istraživanju za završni (BA), diplomski (MA) ili doktorski rad (PhD). U tu se svrhu studentu dodjeljuje mentor na instituciji domaćinu s kojim obavlja sve potrebne konzultacije. Studentska mobilnost na dugi rok (“Student mobility”) traje 4 ili 5 mjeseca te je prvenstveno namijenjena pohađanju i polaganju kolegija na partnerskoj instituciji u semestru razmjene. Prije svake takve mobilnosti se ugovorom o učenju (Learning Agreement) utvrđuje koje će akademske aktivnosti student na razmjeni imati i kako će mu se one po povratku priznati (bodovi po ECTS, položeni kolegiji).