Prijave interesa za studentsku mobilnost u sklopu programa CEEPUS za akad. god. 2021./2022.

Od akad. god. 2016./2017. Odsjek za filozofiju omogućuje studentima i nastavnicima mobilnost preko Srednjoeuropskoga programa razmjene za sveučilišne studije (CEEPUS) unutar mreže Filozofija i interdisciplinarnost (“Philosophy and Interdisciplinarity”). Naš je Odsjek tu mrežu stvorio te ju do danas koordinira. To je prva mreža unutar CEEPUSa prvenstveno posvećena filozofiji, a koja je ove ak. godine po međunarodnoj evaluaciji 16. od oko 100 aktivnih mreža unutar CEEPUSa.

Sve studente koji su zainteresirani za studentsku mobilnost u idućoj akademskoj godini na neku od partnerskih institucija u mreži molimo da se jave do 18. prosinca glavnomu koordinatoru mreže doc. Ljudevitu Franu Ježiću na ljfjezic@gmail.com.

Uvjeti za prijavu jesu završena najmanje dva semestra studija i sposobnost sporazumijevanja na jeziku zemlje domaćina ili na engleskome odnosno njemačkome.

U prijavi je potrebno navesti datume od kada do kada bi student htio boraviti na razmjeni.

Prijavi je potrebno priložiti kratko motivacijsko pismo u kojem student ukratko objašnjava kako kani upotrijebiti studijski boravak na partnerskoj instituciji. Studenti se potiču da u njem po mogućnosti istaknu interdisciplinarnu crtu ili usmjerenje njihova studentskoga rada na razmjeni.

Napomena: Studentska mobilnost na kratki rok (“Short term student mobility”) može trajati 1, 2 ili 3 mjeseca te je namijenjena prvenstveno istraživanju za završni (BA), diplomski (MA) ili doktorski rad (PhD). U tu se svrhu studentu dodjeljuje mentor na instituciji domaćinu s kojim obavlja sve potrebne konzultacije.

Studentska mobilnost na dugi rok (“Student mobility”) traje 4 ili 5 mjeseca te je prvenstveno namijenjena pohađanju i polaganju kolegija na partnerskoj instituciji u semestru razmjene.
Prije svake takve mobilnosti se ugovorom o učenju (Learning Agreement) utvrđuje koje će akademske aktivnosti student na razmjeni imati i kako će mu se one po povratku priznati (bodovi po ECTS, položeni kolegiji).

Bude li potrebe birati, ovo će biti kriteriji za izbor stipendista:

– motivacija za razmjenu (vidljiva iz motivacijskoga pisma)

– prosjek ocjena tijekom dosadašnjega studija (čemu svjedoči ISVU)

– kakvoća rada i zalaganja pri dosadašnjem studiju

– aktivno sudjelovanje na znanstvenim konferencijama (uključivši studentske) te objavljivanje znanstvenih i stručnih radova

Dodatne informacije o programu CEEPUS i mreži Philosophy and Interdisciplinarity:
http://www.ffzg.unizg.hr/filoz/ceepus-srednjoeuropski-program-razmjene-za-sveucilisne-studije-central-european-exchange-program-for-university-studies/ (također popis 23 partnerskih institucija u 13 europskih država u našoj mreži u ak. godini 2021./2022.)

Dodatne informacije i smjernice pojedinih partnerskih institucija za dolazne studentske i nastavničke mobilnosti: https://drive.google.com/open?id=1OW7aL_RNSt1l3vxI5UTFwWgU0xO0u_hy

Sve informacije oko mogućnosti razmjene u programima Erasmus+ i CEEPUS na Odsjeku za filozofiju studenti će moći dobiti i na online predstavljanju tih programa u ponedjeljak 14. 12. 2020. u 10:00 (v. zasebnu obavijest).

Svi su zainteresirani studenti dobrodošli!