Godišnji simpozij Hrvatskog filozofskog društva (2022.)

63. godišnji simpozij Hrvatskog filozofskog društva, pod naslovom „Bibliozofija: knjiga u filozofiji i filozofija knjige“, održat će se od 24. do 26. studenoga 2022. u Zagrebu, u prostoru Sveučilišnog centra za integrativnu bioetiku (Ul. Ivana Lučića 1a).

Simpozij se otvara u četvrtak, 24. studenoga 2022., u 9 sati.

Premda naslov „Bibliozofija: knjiga u filozofiji i filozofija knjige“ naglašava filozofijske pristupe knjizi, simpozij je izrazito interdisciplinaran i odlikuje se raznolikošću tema i pristupa. Program obuhvaća šezdeset i osam izlaganja autora i autorica iz raznih dijelova Hrvatske te iz Bosne i Hercegovine, Njemačke, Slovenije i Srbije.

Uz simpozijska izlaganja i diskusije, u program je uključeno i predstavljanje novih poetskih knjiga čiji su autori/autorice filozofi/filozofkinje ili su njihove knjige filozofijski relevantne (Nataša Govedić, Marina Katinić Pleić, Nino Čengić i Nikola Tadić).

Program simpozija može se preuzeti ovdje, a cjelokupna simpozijska publikacija ovdje.